Na zimskem pohodu na “Arihovo peč”

Konjiški planinci so se tokrat prvič udeležili 36. zimskega pohoda na »Arihovo peč«. Z avtobusom so se odpeljali do Polanca na Čemernici nad Šentjakobom v Rožu v Avstriji.

Start in cilj pohoda je bil kot vedno do sedaj pri Polancu na Čemernici, smer pohoda pa je potekala pod severnim pobočjem Gračenice do ostankov nekdanjega partizanskega bunkerja pod Arihovo pečjo, kjer na poboj osmih partizanov spominja spominska plošča. Dalje se je pot strmo dvignila do koče SPD Celovec na Bleščeči (1.084 m) nad Arihovo pečjo, potem pa nazaj po krožni poti mimo Ressmannove lovske koče do izhodišča pri Polancu, kjer je bil zaključek pohoda. Zaradi obilice snega in tudi podrtega drevja na poti, je bil vzpon na določenih mestih kar zahteven in je od planincev zahteval skrajno previdnost in dobro pripravljenost. Vsi planinci so pot prehodili brez posebnih težav in se dobre volje vrnili domov.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

V. Kamenšek