Nad Robanovim kotom

Razmere v visokogorju so konjiške planince primorale, da so namesto planirane dvodnevne ture okoli Robanovega kota izpeljali okrnjeno, enodnevno prečenje jugovzhodnega brezpotnega grebena nad Robanovim kotom. S planine Ravne jih je pot vodila po brezpotjih do planine Polšak in naprej na razgledni Križevnik, kjer je začelo zanimivo prečenje dvatisočakov ob razglednih, zračnih grebenih Poljskih devic do Moličke peči in preko Velike Zelenice ter Velikega vrha do koče in kapele na Molički planini. V nadaljevanju so ubrali bolj obljudene poti do Korošice, kjer jih je pozdravila gostoljubna oskrbnica Mojca, da so lažje zmogli povratek po razsežni Dleskovški planoti in preko Dolgih trat nazaj do planšarije na planini Ravne.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

J.Ka.