Blegoš v tretje

Minulo soboto so konjiški planinci vendarle osvojili Blegoš, 1562 metrov visok vrh nad Poljansko dolino. Že zgodaj zjutraj jih je do »vrha« poln avtobus odpeljal proti Škofji Loki in naprej proti Hotavljam. V vasi Leskovica so izstopili in se začeli vzpenjati proti vrhu. Prvotno zastavljeno krožno pot so jim preprečili gozdni delavci s podiranjem “najdebelejših”. Planincem ni preostalo drugega, kot da jo mahnejo po markirani poti do koče pod Blegošem in potem na vrh. 

Osemnajst najbolj pogumnih in vztrajnih planincev se je kljub dežju podalo po daljši poti v Hotavlje, ostali pa so se vrnili po isti poti do izhodišča. Gorenjski oskrbniki koče so bili zadovoljni z izkupičkom od prodanih vampov in ostalih okrepčil ter tekočin, konjiški planinci pa so se proti večeru varno vrnili v domač kraj.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Franc Kuk