Na Učki v Istri …

Bilo je v nedeljo, 7. aprila 2013, ko smo že ob 5. uri zjutraj krenili proti Hrvaški, z namenom, da se povzpnemo na Učko. Kljub informacijam, da ni dosti snega na tem koncu, očitno to ni držalo. Tam gor je bila še čisto prava zima, z obilico snega in zraven je pihala še močna burja, ki nas je vse zelo presenetila. Res, take zime nismo niti v sanjah pričakovali. Iz parkirišča na Poklonu, kjer smo začeli z našo potjo, je bil sneg in tako je bilo celo pot do vrha Vojaka, 1401 m.

Čeprav smo še pred tem upali, da bomo doživeli z vrha lep razgled na hrvaško Istro in Kvarner, se to niti slučajno ni zgodilo. Bila je megla, burja, mraz in hitro smo krenili v dolino, ena skupina na drugo stran po planinski poti direktno v Lovran, druga skupina pa po isti poti nazaj do avtobusa na Poklonu. V Lovranu, kjer bi ta čas moralo biti že skoraj »poletje«, smo le posedali na obali, oblečeni vremenu primerno. Res je, doživeli smo »noro« zimo v neposredni bližini morja, a krenili smo proti domu z novimi načrti za prihodnje podvige, ki nas po planu za letošnje leto še čakajo…

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos