Planinski humor

  • Bolj kot se bližaš, bolj se gora vzpenja.
  • Gora je na pogled vedno bližja kot je v resnici.
  • Na vsaki planinski poti, katere izhodišče in cilj sta na isti nadmorski višini, vsota višinskih razlik pri vzponih opazno presega vsoto višinskih razlik pri sestopih.

Skupina izletnikov se je prvikrat odpravila v gore. Za vsak primer so sklenili da najamejo tudi planinskega vodnika. Po dolgotrajnih pogajanjih se jim je posrečilo dobiti nekoga za ne predrag denar. Po nekaj dneh so se znašli po brezpotju in se začeli vrteti v krogu. Ko so se v naslednjem tednu osemintridesetič znašli pred istim prepadom, je bilo nekomu zadosti zato je rekel vodniku: “In vi se hvalite da poznate Julijske Alpe kot svoj žep?”

“Seveda,” je rekel vodnik, “ampak zdaj smo že avgusta

Planinski vodnik opozarja udeležence izleta: “Pazite da ne padete v prepad ! Če pa že padete, se ozrite v desno odprl se vam bo prečudovit razgled!”