Kako osvojiti Stolpnik?

Z zanimanjem sem si prebral humoresko g. Gričnika o njegovi odisejadi ob iskanju razglednega stolpa na Stolpniku. Ker pa sam stolp sodi nekako v pristojnost planinskega društva Slovenske Konjice se čutim dolžnega, da g. Gričniku pomagam, da tudi v tretje ne bi ostal brez trofeje pri vzponu na Stolpnik.

Po površnem branju njegovega pisanja sem se kot član planinskega društva Slovenske Konjice tudi sam čutil sokrivega, da človek, ki ima rad naravo in gibanje v njej, ne najde poti do cilja, ki si ga je izbral in se iz Tepanja tako čudovito vidi.

Človek pa včasih rad kakšno pisanje, še posebej če je to humoreska, prebere še enkrat in pri tem ugotovi, da se hudič skriva v podrobnostih. Na mojo veliko srečo je tudi tokrat bilo tako, saj sem hitro ugotovil, da je ost humoreske namenjena proti cestnemu podjetju in ne proti planinskemu društvu saj je g. Gričnik nabiral kondicijo po Konjiški gori z bolj sofisticirano napravo kot so planinski čevlji, s terenskim vozilom namreč.