Na Stolpnik

Po uspešno izpeljanih volitvah za novo vodstvo v soboto, 06. marca 2021, so se v nedeljo, 07. marca 2021 zjutraj zbrali planinci na prvi organiziran pohod po delni sprostitvi Corona ukrepov. Novi predsednik g. Matjaž Rebernak je pozdravil vse navzoče in povzel prve neuradne rezultate izpeljanih volitev. Poročila za leto 2020 in Novo vodstvo je bilo potrjeno. Zahvalil se je za izkazano zaupanje.

Jutro pri športni dvorani je bilo jasno, hladno in zbranih 34 planincev je bilo pogoščenih s toplim čajem in sadnim kruhom. Po kratkih navodilih vodje izleta so krenili na pot mimo pokopališča in Starega gradu preko Konjske smrti do Treh križev. Jutranje sonce in mraz je udeležence spodbudil h krepkemu koraku. Nekaj pohodnikov je bilo prvič na tej poti na Stolpnik, zato je ob poti Robi Vrečko udeležencem spregovoril tudi nekaj besed o izviru Gospodične in o Konjiškem zmaju. Pri Treh križih so imeli krajši postanek za okrepčilo. Nadaljna pot jih je vodila izpod Jelenovega vrha po lovski poti vse do Grofovega štanta. Vse poti so bile čudovito očiščene in pometene od spomladanskega vetra, samo na enem mestu je bilo nekaj naravnih ovir (vej), ki jih je pustil človek ob sečnji gozda. Planinci so v čudovitem in jasnem dnevu uživali in opazovali prve znanilce spomladi kot so mali in velik zvonček, teloh pa tudi prvi čemaž se je že vonjal v zraku. Z Grofovega štanta jih je pot vodila po zložnem južnem delu Stolpnika, kjer so po skupno 2,5 urah osvojili vrh. Na vrhu jih je čakalo že kar nekaj naših društvenih planincev, ki so prišli od vsepovsod. Naši člani so pripravili tudi manjšo pogostitev. Skupno jih je bilo preko 60 udeležencev. Po okrepčilu, skupinskem slikanju in osvojitvi stolpa so nekateri zaradi mrazu odhiteli nazaj v dolino. Tudi preostali udeleženci so se vrnili po različnih poteh v topla zavetja svojih domov.

Za PD Konjice, Tomaž Levart