Iz Konjic do Vojnika

V soboto 07. decemba 2019 se je skupina 25 pohodnikov PD Konjice odpravila iz Konjic do Vojnika. Pozno jesensko megleno jutro ni bila ovira za vzpon mimo gradu, Konjske smrti do Treh križev. S pridobivanem višine je megla kaj kmalu izginila. Na sedlu Treh križev so ujeli prve sončne žake, ki so jih spremljaji vse do cilja. Pot jih je v nadaljevanju vodila preko Kamne gore, Sojeka, Starih Slemen, Klandarta, Črešnevec, Želč vse do Sv.Tomaža, 444 m nad Vojnikom. V planinskem domu PD Vojnik na Sv.Tomažu so imeli dajšli odmor. Tukaj so se razdelili – manjša skupina se je vrnila preko Dramelj in Žičke kartuzije do Konjic, preostali pohodniki so sestopili do Vojnika, odkoder so se z avtobusom vrnili v domači kraj. Da je tura potekala varno in po pravih poteh je poskrbela ekipa planinskih vodnikov PD Konjice.

Za PD Konjice, Tomaž LEVART