Planinski tabor na Štepihu

28 mladih planincev PD Konjice je tri dni počitnic preživelo na koči na Štepihu. Prvi dan so pripešačili iz Konjic do Štepiha, potem pa jih je vodnik Tomaž Levart seznanil s planinsko opremo. Drugi dan jih je obiskal lovec Niko Laznik in jih poučil o živalih, ki živijo na Konjiški gori. Da bi srečali katero od njih, so urno osvojili še Stolpnik, kjer jim je vodnik Jože Kamenšek povedal nekaj zanimivosti o gradnji stolpa. Popoldne pa so ustvarjali iz papirja in pod vodstvom Martina Pšeničnika spekli odličen kruh. Zvečer jih je obiskal vodnik Rajko Toman, ki jim je predstavil svoje potovanje po Afriki. Da se jim ne bi sanjalo o velikanskih krokodilih, so večer zaključili s pravljico. Zadnji dan sta jih obiskali predstavnici RK Konjice, Renata Gabrovec in Marjetka Leva, ki sta jim pripravili koristno predavanje o prvi pomoči. Da ob vsem dogajanju ne bi bili lačni, sta skrbeli Marija in Zdenka. Na zaključku so vsi mladi planinci prejeli zaslužene pohvale od vodje tabora, vodnice Irene Rihtarič.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Alenka Tajnikar, vodnica