Planinci na Dobraču

Konjiški planinci so se zadnjo avgustovsko soboto podali na vrh prelepe razgledne gore Dobrač (2166 m) v sosednjo Avstrijo. Za polovico pohodnikov se je pot po severnem pobočju gore pričela v vasici Plajberg. Ostali so se odpeljali po Beljaški alpski cesti na planino Trate, ter se od tam po lovski poti povzpeli do vrha. Po dobrih treh urah so se zopet združili na cilju, si ogledali nemško in slovensko cerkev ter se okrepčali v eni najsodobnejših planinskih koč v Evropi. Uživali so v prelepih razgledih na bližnje in daljne vrhove, pogledi pa so se  največkrat ustavili na naših Karavankah in Julijskih Alpah. Ob povratku so se ustalili na razgledni točki ob Beljaški cesti, stopili na previsno ploščad ter zrli v 400 metrov globok prepad na južni strani gore. Preko Karavanškega predora jih je pot polna lepih doživetij zopet pripeljala v domače Konjice. 

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Zapisal F. K.