Iz Kozine na Slavnik (1.028m) in nato še v dolino Glinščice

V nedeljo 6. aprila 2014

Turo bomo začeli v Hrpelje pri Kozini. Na Slavnik pelje gozdna makadamska cesta, ki se položno a vztrajno vzpenja 10 km. Na koncu vzpona je Tumova koče, kjer si bomo odpočili, lahko bomo pojedli tudi topli obrok. Sledil bo lep mestoma zahteven kamnit spust v Podgorje. Iz Podgorja do Klanca pri Kozini se bomo peljali po makadamski cesti ob železniški progi in skozi čudoviti kraški svet. Nad Klancem v Kozini bomo poiskali traso železniške proge ki pelje proti Trstu in kolesarili po njej skozi tunele in mostove. Ob dobrem vremenu bodo razgledi čudoviti. Kolesarjenje bomo končali v Boljuncu. Za konec se bomo še peš sprehodili po dolini Glinščice.

 

 

Podatki o turi

VZPON: 750 m, 12 km
SPUST: 1.000m, 30 km

Čas kolesarjenja 5 ur, čas pohoda 2 uri.

Obvezna oprema

 • gorsko kolo z grobim profilom gum,
 • rezervna zračnica,
 • kolesarske rokavice,
 • čelada,
 • kapa,
 • zaščitna očala,
 • nahrbtnik,
 • topel anorak,
 • rezervna oblačila,
 • čelna svetilka,
 • komplet prve pomoči,
 • mobilni telefon,
 • hrana za čez dan in vsaj 1 liter vode za čas vzpona.

Strošek izleta je 30,00 €
Odhod iz Konjic z parkirišča pri KMETIJSKI ZADRUGI ob 6 uri. Vrnitev Konjice ob 20 uri.
Prijave sprejema Lidija na E lidija.pucnik@gmail.com