Triglav (2.864 m)

Izlet ostaja po programu.

Vabimo vas, da se nam v soboto, 10. in nedeljo 11. avgusta 2013 pridružite na vodnevni izlet v Julijske Alpe iz doline Vrat na Triglav (2.864 m) in sestopom v TrentoOdhod ob 5.00 uri z avtobusne postaje v Konjicah.

Preko Gorenjske se zapeljemo do Mojstrane v dolino Vrat, kjer je naše izhodišče:

• Preko Tominškove poti in Praga do Triglavskega doma na Kredarici (5 ur) – zahtevno. Do Kredarice obvezna čelada.
    • Zelo zahtevno – Vzpon na Triglav, 2864 m s Kredarice (1 ura). Obvezna čelada in samovarovalni komplet. Sestop na Planiko (1 ura), kjer se namestimo in prespimo.
    • Kdor ne bo želel na vrh, nadaljuje pot pod malim Triglavom do doma Planika (1 ura).
  • Naslednji dan nadaljujemo proti Tržaški koči na Doliču (2 uri) in nato sestop skozi Zadnjico v dolino Trente do zaselka Na Logu, kjer nas bo čakal avtobus.

Pri prijavi navesti glede naročila tople večerje (zaradi organizacije) – hrana se plačuje v lastni režiji (od 7,00 € do 10,00 €).

Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto.

Poskrbeti za ustrezno psihofizično kondicijo, dobre planinske čevlje, zaščito proti soncu, vetru in dežju. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Povratek v Konjice predvidoma do 20.ure. Stroški avtobusnega prevoza in nočitve bodo 35,00 € za člane in 25,00 € za mladino.

Vodila bosta Tomaž 041 211 231 in Rajko 041 871 189.

Prijave sprejema Vida na M 041 281 992, ali vida.kamensek@gmail.com.

Prosimo da s prijavo pohitite, saj je število prijav zaradi rezervacije nočitev omejeno!