Pohod na Mrzlico

V nedeljo, 23.6., smo se člani planinskega krožka Osnovne šole Ob Dravinji odpravili na Mrzlico. Zbrali smo se ob 7.00 pred šolo, kjer so nas pozdravili člani Planinskega društva Slovenske Konjice.Bili smo veseli, da so se nam spet pridružili, saj uživamo v njihovi družbi. Z nami je šla tudi naša učiteljica Mojca. Z avtobusom smo se odpeljali do prelaza Vrhe in se nato peš odpravili proti vrhu Mrzlice. Vreme je bilo lepo, zato smo ob poti uživali na soncu, v senci, v gozdu in na cesti.

Gospod Franc Vahter nam je pokazal veliko zanimivih cvetic, nekaj med njimi tudi zaščitenih, na primer kranjsko lilijo. Bili smo zelo hitri, saj smo na vrh prišli že v uri in petinštirideset minut, čeprav smo se vmes veliko ustavljali in občudovali cvetje. Na vrhu smo se najprej najedli, nato pa smo uživali na gugalnicah. Najbolj nam je bila všeč največja, saj se nas je lahko gugalo kar osem. Prosili smo starše, da so nas potiskali. Nato smo se odpravili še do stolpa in uživali v razgledu. Iskali smo skriti zaklad in se fotografirali pred kočo, ki velja za eno najbolj prijaznih planinskih koč v Sloveniji. Pri koči nas je ujela manjša ploha, ki pa nam ni pokvarila razpoloženja. Z dobro voljo smo jo hitro pregnali in se nato odpravili nazaj. Za spust smo potrebovali samo eno uro. Sedli smo na avtobus in se odpeljali nazaj do šole. Hvala predstavnikom PD Konjice, ki so organizirali pohod. Imeli smo se super!