Po poti sedmih slapov v Istri

Planinsko društvo Slovenske Konjice se je preteklo soboto odpravilo na pohod Po poti sedmih slapov v Istri. Dolga kolona planincev je krenila s parkirišča Istrske pivovarne v Buzetu in nadaljevala pot po desnem bregu reke Mirne. Po krajši ravninski hoji tudi po gozdu, so prečkali majhen Komarjev most, poimenovan po ustanovitelju poti in kmalu so bili pri prvem slapu. Malo višje pod previsnimi stenami je bil drugi slap, tam imajo svoj kotiček tudi plezalci. Po krajši strmini, kjer je bila pot zavarovana z vrvjo, so se dvignili do najvišje točke pohoda in nato nadaljevali pot po gozdu, prečkali tudi Napoleonov most in kmalu prišli v vas Kotli, kjer je star zapuščen mlin in največji slap na reki Mirni. Vsi slapovi, eni manjši, drugi večji, se zlivajo v jezerca in tolmune s čisto smaragdno vodo. V vasi so si pohodniki odpočili, kmalu pa so nadaljevali pot v dveh skupinah. Manjša skupina nadaljevala pot po kraškem terenu še do šestega in sedmega slapa, kjer so večkrat prečkali strugo. Večja skupina planincev pa se je odpravila do vasi Brnobiči, kjer so zaključili pohod in se z avtobusom vrnili na izhodišče. Vsi skupaj so se z lepimi vtisi vrnili domov.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

V. Ka.