Spomladanska čistilna akcija

Skupaj smo zavihali rokave in očistili nabrežja ob Dravinji pri trgovskih centrih in ceste ter poti na Konjiški gori.
V soboto, 6.4.2024, se je ob 8.uri zbralo 45 udeležencev akcije pred garažami JKP, Tattenbachova 5d, kjer so prejeli vse potrebno za čistilno akcijo in se razdelili v skupine ter področja najbolj onesnaženih mest.
Največ odpadkov so člani sveta KS, Planinskega društva, Turističnega društva in Jurjeve konjenice Slovenske Konjice nabrali na obrežju reke Dravinje med Lidlom in Sparom Slovenske Konjice ter pri Kongradovem kamnolomu na Konjiški gori. Po končani akciji po 11. uri so strnili počutje in občutke in se družili v kozolcu pri cerkvi sv. Jurija.
Hvala vsem udeležencem čistilne akcije in podjetju GMI, ki je s polnim poltovornjakom kar nekajkrat odpeljalo nabrani odpadni material na deponijo.

Za Krajevno skupnost Slov.Konjice, Danica Šuc