Čistilna akcija

V soboto, 24. aprila, so člani Planinskega društva v sodelovanju s krajevno skupnostjo in JKP pripravili čistilno akcijo. V sončnem jutru so se v skupinah odpravili po planinskih poteh na Konjiški gori, nekaj prostovoljcev pa je čistilo tudi obrežje Dravinje. Po aktivnem dopoldnevu so na zbirno mesto prinesli veliko vreč odpadkov in z njimi dodobra napolnili prikolico. Največ odpadkov so našli v jarkih ob cestah in na mestih, kjer se zbira več ljudi. Prazna pločevinka tehta samo okoli 20 gramov, pa vendar jo marsikdo očitno ne zmore odnesti ali odpeljati nazaj v dolino. Zadovoljni pa so bili, da niso našli veliko odpadkov ob planinskih poteh. Pohodniki po Konjiški gori se očitno vedno bolj zavedajo, da je treba po prijetnem vzponu smeti v nahrbtniku odnesti nazaj v dolino.

 Alenka Tajnikar

PD Slovenske Konjice