Planinci na Hvaru

Zadnje dni aprila se je dva avtobusa konjiških planincev odpravilo na planinsko raziskovanje otoka Hvara. Iz Splita jih je trajekt prepeljal v Stari Grad, kjer so bili vse dni nastanjeni. Osvojili so vrhove Motokit, Španjolo, Napoleona in najvišjega na otoku – Sv.Nikolo (628 m). V idilični vasici Velo Grablje so okušali lokalne dobrote in se z ladjico peljali na Paklene otoke. Ob povratku so v Sućuraju občudovali zanimiv svetilnik, se sprehodili skozi svetišče Vepric in v Makarski lizali sladoled. Izidor, Ranata in Lucija so bili »krivi« za prijetna doživetja v Dalmaciji, Miran in Jože pa sta poskrbela za varno vrnitev v Slovenijo.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Avtorji fotografij:

  • Mirko Bošnak – Šoni
  • Branko Obrovnik
  • Darja Kamenšek
  • Nina Polovšek
  • Nevenka Rihtarič
  • Vida Kamenšek

Irena Rihtarič