Pohod na Goričko

V soboto, 1. aprila, se je 68 planincev odpravilo na najvišji vrh Goričkega.  Pohod so začeli pri izviru slatine v Nuskovi in pot nadaljevali skozi obmejno vasico Ocinje proti mejnemu kamnu iz časov Marije Terezije. Hodili so po obmejnem področju med Slovenijo in Avstrijo in osvojili Rdeči breg (416 m). Sestopili so proti nekdanjemu mejnemu prehodu Kalch. Sledil je vzpon na Sotinski vrh (418 m), kjer stoji razgledni stolp. Udeleženci izleta so v lepem sončnem vremenu uživali v razgledih proti Avstriji, Madžarski, Hrvaški in vzhodnim območjem naše domovine. Sestopili so skozi vas Sotina in si v Nuskovi ogledali park prekmurskih miniaturnih hišk. V gostilni Rogan je sledilo pravo kulinarično doživetje Prekmurja, ob bograču in prekmurski gibanici so se prepustili razvajanju brbončic. Gospod Dominik Gider jim je pripravil prisrčno dobrodošlico in z igranjem harmonike poskrbel za prešerno vzdušje. Nazadnje so se odpeljali na Pertočo in si v cerkvi Sv. Helene ogledali mozaik, monumentalno delo patra Marka Rupnika, Prešernovega nagrajenca. Organist g. Gider jim je približal čudovit zven orgel in skupaj so zapeli nekaj pesmi. Obiskovalci Rupnikove umetnine in cerkve so našli duhovno, likovno in glasbeno zadovoljstvo. Vsi so se v večernih urah srečno vrnili v domači kraj.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Š.G.