Pohod na Stolpnik

V soboto so se člani planinskega krožka OŠ Ob Dravinji v številčni zasedbi odpravili na pohod na Stolpnik. Zbrali so se na konjiškem pokopališču in četudi je bilo jutro hladnejše, so se ob vzponu na najvišji vrh Konjiške gore hitro zagreli. Na vrhu jim je prijazni markacist konjiškega Planinskega društva, gospod Martin Pšeničnik, skuhal vroč čaj. Ta je mladim planincem dal še dodatno moč za iskanje skritega sladkega zaklada, ki so jim ga tudi tokrat nagajivo skrili gozdni škratki. Polni energije so se odpravili v dolino in četudi so prehodili zelo dolgo pot, so na cilj prispeli dobre volje. Vsem mladim planincem čestitke za vztrajnost in pogum, ki naj jih spremljata tudi na naslednjem pohodu.

Urša Sovič