Planinski pohod na Šmarno goro in Rašico

V soboto, 18. novembra 2023, vas vabimo na planinski pohod na Šmarno goro (669 m) in Rašico (641 m).
Odhod ob 6.uri z avtobusne postaje v Konjicah.
Šmarna gora je priljubljena planinska točka nad našim glavnim mestom. Na njo vodijo številne poti. Na vrhu je gostišče, cerkev in zvonček za srčne želje. Z vrha se nam odprejo čudoviti razgledi na Ljubljano in Gorenjsko. Vrh Staneta Kosca, bolj poznan pod imenom Rašica, se nahaja nad istoimensko vasico in ima 17 metrov visok razgledni stolp, s katerega je lep razgled na Kamniško-Savinjske Alpe. Pod vrhom je tudi planinski dom.
Na voljo bosta daljša in krajša tura.

DALJŠA:
Tacen – Šmarna gora – Povodje – Vrh Staneta Kosca (Rašica) – sestop v Srednje Gameljne (6 ur hoje)
Iz Tacna se bomo vzpeli do vrha Šmarne gore, kjer bo sledil krajši postanek. S Šmarne gore se bomo spustili proti Povodju, od tam pa spet vzpeli proti Rašici, kjer je razgledni stolp in planinska koča. Z vrha Rašice se bomo spustili mimo vasi Rašica do vasi Srednje Gameljne.
Daljšo turo bo vodila pripravnica Urška Fric pod mentorstvom vodnika Tomaža Levarta.
Možnost okrepčila v gostišču na Šmarni gori in na Planinskem domu Rašiške čete.

KRAJŠA:
Tacen – Grmada – Šmarna gora – sestop v Zavrh (3 – 4 ure hoje)
Iz Tacna se bomo mimo Grmade vzpeli na Šmarno goro. Po daljšem postanku se bomo spustili v dolino do naselja Zavrh.
Krajšo turo bosta vodili vodnici Alenka Tajnikar in Štefka Gorenak.
Možnost okrepčila v gostišču na Šmarni gori.

Prijave sprejema Marija Gorinšek na E marjanca61@gmail.com ali na telefonsko številko M 041 774 728.


Prispevek za avtobusni prevoz je 15,00 € za odrasle in 10,00 € za mladino.
Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto. Poskrbeti je potrebno za dobre planinske čevlje, zaščito proti soncu, vetru in dežju. Priporočajo se pohodne palice.
Povratek je predviden do 18. ure.
Vodniki si pridržujejo pravico do določenih sprememb ali odpovedi izleta zaradi nepredvidenih okoliščin ali zavrnitve udeleženca zaradi neprimerne opreme ali drugih dejavnikov. Udeleženec pohoda s prijavo za pohod potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo pohoda ter izpolnjuje pogoje za varno sodelovanje na njem.