Dan državnosti na Stolpniku

Konjiški planinci smo za Dan državnosti organizirali tradicionalni pohod na Stolpnik, ki je letos bil hkrati tudi 29. pohod družin in 3. memorialni pohod Uroša Vahterja. Pohodniki so od ranega jutra prihajali na najvišji vrh Konjiške gore. Nekateri so kmalu odšli, drugi pa so ostali in počakali glavnino, ki je ob osmi uri organizirano krenila od konjiške Športne dvorane. Takrat so odkolesarili proti vrhu tudi turni kolesarji. Letos so se udeležili pohoda člani Turističnega društva Podgorci, s katerimi je bil tudi najmlajši udeleženec pohoda star 7 mesecev. Pod stolpom je potekalo sproščeno druženje, iz vrha stolpa, na katerem je plapolala slovenska zastava, pa smo uživali v prekrasnem razgledu. Tudi tokrat je za hrano je poskrbel Matej s svojo ekipo. Hot dogi ter palačinke so prav teknili. Poskrbljeno je bilo tudi za pijačo. Po zaključenem druženju pa je veliko pohodnikov sestopilo proti Lovski koči Štepih, kjer so lovci pripravili okusen golaž.

Za PD Konjice, Robert Vrečko