Novi markacisti PD Konjice

Naš Markacijski odsek ne počiva. Njihovo delo ni samo risanje markacij in postavljanje kažipotov, ampak skrbijo za planinske poti, jih popravljajo in utrjujejo, jih kosijo in jih delajo prehodne in varne za pohodnike. Na markaciste najbolj računamo pri vseh delovnih akcijah društva. Prav zato so še kako dobrodošle nove delovne moči. Z letošnjim letom ima PD Konjice 4 nove markaciste. Prvega izobraževanja za markacista kategorije A sta se udeležila Andrej Pisanec in Aleš Pučnik. Tečaj je potekal pri Koči pri Jelenovem studencu blizu Kočevja od 12. do 14. maja 2023. Drugega izobraževanja za markacista kategorije A pa sta se udeležila Marko Jeseničnik in Branko Kalšek.Tečaj je potekal na Planinskem domu na Gori Oljki od 26. do 28. maja 2023.

Vsem čestitamo in jim želimo uspešno delo na planinskih poteh.