Na Golico

Ker je v gorah sedaj čas cvetenja narcis in je po njih najbolj znana Golica v zahodnih Karavankah, smo se konjiški planinci 21. 5. 2023 odločili, da se naužijemo njihovih lepot.

Iz Slov. Konjic smo se z avtobusom odpravili proti Gorenjski, do kraja Planina pod Golico. Od tod smo se podali na pot v dveh skupinah. Prva skupina, ki jo je vodil Franc Kuk, se je podala po zahtevnejši poti proti vrhu Golice. Krajši postanek smo imeli na Koči na Golici, od koder so nas proti vrhu spremljale meglice. Navdušila nas je hoja po grebenu, kjer so naši pogledi zaman iskali narcise, saj je ob poti bilo pravo zimsko vzdušje. Ko smo prispeli na vrh Golice, 1834 m, smo kljub slabemu razgledu uživali v kepanju in si ob zvokih Avsenikove Golice iz predsednikovega telefona napolnili baterije za spust v dolino. Na poti proti Domu Pristava v Javorniškem Rovtu smo se sprehodili med prelepimi travniki narcis. Pri Domu Pristava smo se srečali s skupino, ki jo je vodila Irena Rihtarič. Ta skupina je bila številčnejša in je osvojila Španov vrh, prav tako je v tej skupini bila tudi najmlajša, sedemletna planinka Ela. Obe planinski poti sta bili speljani mimo najlepših travnikov narcis, katerih ne trgamo, zato da jih bodo lahko občudovali še naslednji rodovi. Zahvala gre vsem vodnikom, da tako lepo skrbijo za vse pohodnike, jim dajejo napotke in vzpodbude, skrbijo za pravilno opremo in opozarjajo na varnost vseh udeležencev.

Za PD Konjice, Suzana Robar