Izlet v neznano

Dva tedna sta minila in konjiški planinci so se spet odpravili na izlet, tokrat v neznano. Udeleženci so šele na avtobusu ugotovili, da bo to izlet na Mariborsko Pohorje. Izlet je bil načrtovan kot jesenski pohod, snežne razmere v višjih nadmorskih višinah pa so izlet spremenile v jesensko – zimski pohod. Start daljše ture je bil na izhodiščni točki Slovenske planinske poti, v Radvanju. Pod vodstvom vodnikov so se vzpenjali po prijetni gozdni poti vse do Bellevueja, kjer so se srečali z zimsko idilo. Po krajšem okrepčilu so pot nadaljevali pot proti Arehu. Start krajše ture je bil v Pohorski kavarni. Po dišeči kavici so pohodniki osvojili Trikotno jaso, ki nudi čudovite razglede na štajersko prestolnico. Po uspešnem vzponu so prehodili še zasneženo pot od Belvija do Mariborske koče, kjer so se okrepčali z domačimi dobrotami. Ob tem moramo posebej pohvaliti žičniške delavce, ki so poskrbeli za ureditev poti, da nismo preveč gazili, saj je bilo snega tudi do 50 cm. Zaradi urejenih poti smo imeli čas razpravljati, kdo spada v zaselek »Amerika« v Draži vasi, kje se je učil naš podpredsednik (po navedbah sosed v čebelnjaku) ter seveda, kdo se je prej rodil in posledično, kdo je začel prej hoditi po hribih. Moja zgodba pa je bila, da sem bila prvič v tem delu Pohorja. Takšne zgodbe nam polepšajo izlete in z veseljem pogledamo na koledarček, kdaj bo čas za novo druženje.

Mira Kuk