Planinski pohod na Kozjak – sv. Pankracij in Kapunar

V soboto, 12.11.2022, smo se skupaj kot družina odpravili na pohod s PD Slovenske Konjice. Zbirno mesto je bila avtobusna postaja in nas cilj je bil Kapunar. Kot vedno se je prijavilo veliko pohodnikov, skupaj nas je bilo 44.Naša prva postojanka je bila hidroelektrarna Fala. Tam sta nas pričakala 2 vodnika, ki sta nam predstavila zgodovino hidroelektrarne in nas popeljala na ogled muzeja. Tako meni kot moji partnerici in sinu Niku je bil ogled zelo zanimiv. Niku bo še posebno ostalo v lepem spominu, ker mu je vodič dovolil, da lahko prikaže določene naprave kako proizvajajo energijo in na kakšen način. Po končanem ogledu smo se z avtobusom odpeljali do vasice Remšnik, kjer se je začela naša peš pot. Nas prvi cilj je bil Sv. Pankracij kjer smo se naužili prečudovitih razgledov. Tu smo se razdelili v 2 skupini, kjer je šla ena lažjo pot, druga pa težjo pot. Za drugo pot smo se tudi mi odločili, ker zelo radi hodimo in opazujemo lepote narave. Nas drugi cilj je bil Sv.Urban, nato pa smo pot nadaljevali na Kapunar. Vsi udeleženi smo ga osvojili in se počasi vrnili na sedlo Radelj. Tam smo imeli krajšo postojanko in se z avtobusom odpeljali do Mute,kjer smo si ogledali zgodovino splavarjev. Naše mnenje je, da pot ni bila zahtevna, ampak zelo prijetna in zanimiva. Seveda pa ni manjkala tudi zdravica v gostilni Mitnica,kjer smo skupaj nazdravili sv. Martinu. Domov smo se vračali v večernih urah. Nam bo pohod ostal v zelo lepem spominu, zaradi prečudovitih razgledov in zelo prijetne družbe. Se še bomo pridružili pri vaših izletih in vsem skupaj en velik Hvala. Matej, Tatjana, Nik (sin)