Pohod na Stolpnik

Konjiški planinci smo za Dan državnosti imeli tradicionalni pohod na Stolpnik, ki je letos bil hkrati tudi 28. pohod družin in 2. memorialni pohod Uroša Vahterja. Pohodniki so od ranega jutra prihajali na najvišji vrh Konjiške gore. Nekateri so kmalu odšli, drugi pa so ostali in počakali glavnino, ki je ob deveti uri organizirano krenila od konjiške športne dvorane. Takrat so odkolesarili proti vrhu tudi kolesarji, ki jih je vodil kolesarski vodnik Tomo Retuznik. Pod stolpom je potekalo sproščeno druženje. Za hrano je poskrbel Matej s svojo ekipo. Pripravljali so hot doge ter palačinke. Poskrbljeno je bilo tudi za pijačo. Druženje s smo zaključili okrog 14.ure. Del planincev je pod Martinovim vodstvom odšel proti Zajckloštru (Žički kartuziji), kjer smo se udeležili maše za domovino, nato pa smo po pogostitvi odšli domov. Dan smo zaključili prijetno utrujeni in zadovoljni, kako smo ga preživeli. Da bi še večkrat bilo tako…

Zapisal RV