Konjiški planinci osvojili vrhove nad Pokljuko

Po nekaj deževnih vikendih je sobota, 11. junija, obetala lepo vreme. V zgodnjih jutranjih urah se je 34 pohodnikov planinskega društva Konjice odpeljalo na Pokljuko nad Bledom, kjer so se razdelili v dve skupini. Za daljši pohod se je odločilo 16 pohodnikov. Osvojili so Viševnik, 2045 m, sestopili na Srenjski preval, v nadaljevanju obšli Debeli vrh, se povzpeli na Mrežce, 1960 m, Lipanski vrh, 1969 m, prečili Lipanska vrata ter osvojili vrh Brda, 2009 m in Debelo peč, 2014 m. Sestopili so do Blejske koče in se vrnili na Rudno polje, kjer so po devetih urah zaključili pohod. Preostalih 18 pohodnikov je z Rudnega polja krenilo proti Blejski koči na Lipanci in nadaljevalo na Debelo peč. Sestopili so do Blejske koče in v nadaljevanju do Šport Hotela Pokljuka.
Za PD Konjice, Tomaž Levart