Na obisku pri sosedih

Pregovorno Konjičani ne morejo videti Drameljčanov zaradi njihove prelepe Konjiške gore, ki jim zastira pogled, zato so se odločili, da jih obiščejo, saj se za dobre sosedske odnose to spodobi. V zgodnjih jutranjih urah na prečudovit sobotni dan, 26. marca 2022, se je zbralo 27 pohodnikov in trije kolesarji. Pohodniki so mimo Konjiškega gradu in Treh križev prečili Konjiško goro. Spustili so se do Žičke kartuzije, kjer so se po naključju srečali s pohodnicami Celjske bolnišnice, ki so bile namenjene na Stolpnik. Sledil je rahel vzpon na Stražo na Gori, kjer so planinci prešli v sosednjo občino. Nadaljnje poti in kolovozi so planince pripeljale prek Jazbin do Vodul. Po kratkem vzponu so prispeli do vrha, kjer stoji cerkev Sv. Uršule, 461 m. Tam so se jim pridružili tudi kolesarji. V planinskem domu so jih sprejeli Drameljski planinci. Po prijetnem, sproščenem počitku in pogovorih je hitro prišel čas odhoda. Pohodniki so se vrnili do Jazbin, od koder so prek Grušc sestopili do Špitaliča. Sledil je strm vzpon prek Tolstega vrha do sedla Čaž in spust v Konjice. Po 9 urah in slabih 23 km prehojene poti so prijetno utrujeni prispeli do cilja.

Za PD Konjice, Tomaž Levart