Pozdrav pomladi – Kislica

V nedeljo, 20. marca 2022 vas ob sončnem vzhodu vabimo, kot pozdrav pomladi na razgledno Kislico, 994 m.

Zbrali se bomo ob 4. uri 20 minut na avtobusni postaji v Konjicah in se z osebnimi avtomobili zapeljali na Stranice in do Belega potoka, (cca 10 km).
E 15°19,3825´ N46°20,9069´(izhodišče)

Pot bo vodila najprej mimo slapa in po grebenu na Kislico, (E 15°18,4783´ N 46°21,4267´), kjer nas bo okoli 6. ure pozdravil sončni vzhod. V nadaljevanju bomo preko vrha sestopili po grebenu do Strnadovega travnika na južno stran Kislice, mimo Ravnakove domačije in se po poti XIV. divizije vrnili na izhodišče. Vodil bo Joža.

Skupno okoli 3 ure 45 min. hoje!

Humanitarna akcija v sklopu ture na Kislico:

izvedli bi prostovoljno humanitarno gesto, januarja je namreč Ravnakovim pogorel dom in bi simbolično udeleženci zbrali prispevke in bi spotoma donirali družini Verdinek, po domače Ravnak. Mimo njihove domačije in znamenitega Ravnakovega kostanja poteka namreč odsek planinske poti XIV. divizije, ki ga vzdržuje planinsko društvo Konjice…

Vabljeni!