Zimska tura po Konjiški gori

V soboto, 12. februarja 2022, vas vabimo na zimsko turo po Konjiški gori

Zbrali se bomo ob 8. uri pri športni dvorani, od koder se bomo odpravili proti staremu gradu in naprej proti Trem Križem. Od tu pa proti Kamni Gori in naprej proti Starim Slemenam. Pri spustu bomo v lepem vremenu lahko na desni strani opazovali idilično zimsko podobo Kamniško-Savinjskih Alp.

Čez Stare Slemene se bomo spustili proti Žički kartuziji, kjer je po 10 uri v Gastužu možno dobiti pijačo, drugače pa je hrana in pijača bo iz nahrbtnika. Od tu pa zopet v hrib čez goro in Skalo nazaj v Konjice.

Hoje bo za približno 5 ur. Pohod bo vodil Rajko s pomočjo ostalih vodnikov PD Konjice.

Za pohod je potrebna oprema, primerna letnemu času in trenutnim razmeram.

Upoštevali bomo ukrepe NIJZ za gibanje na prostem.

Lep planinski pozdrav!