Pohod po Svečinskih goricah

V oblačnem jesenskem jutru so se konjiški planinci odpravili na pohod po Svečinskih goricah. Hodili so po poti Vinotur, ki je prva mednarodna pot nordijske hoje med vinogradi. Prva skupina je pot začela v Plaču, medtem ko je bilo izhodišče druge skupine pri cerkvi sv. Andreja v Svečini. Pot jih je vodila do kmetije Dreisiebner na Špičniku od koder je lep razgled na srce med vinogradi. Od kipa sv. Jurija, ki simbolizira ukinitev tlačanstva (1848), so se odpravili po lokalni cesti do kmetije Elšnik in se med vinogradi povzpeli do turistične kmetije Jarc. Ob okusni hrani in dobri kapljici so na sončni terasi uživali v lepih razgledih na vinograde in okoliške hribe. Sledil je sestop do Svečine in vožnja v Kamnico. Pod vodstvom župnika gospoda Jožeta Povha so si ogledali cerkev sv. Martina in se zahvalili za prijazen sprejem in pogostitev. Sledila je panoramska vožnja po Mariboru mimo hiše stare trte na Lentu, kjer raste najstarejša vinska trta na svetu. Za prijetno vožnjo in srečno vrnitev v domači kraj je poskrbel gospod Edi Tisnikar.


Š. Gorenak