Štiridnevno potepanje Četrtkovcev po Bohinju in okolici

Četrtkovci – člani planinskega društva Konjice so se odločili, da tokrat obiščejo Bohinj in okolico. Zbralo se jih je kar 17. Prvi dan so se peljali preko Bleda na Rudno polje, kjer so se razdelili v tri skupine: kolesarja po svoje, trije so odšli na Viševnik, ostali pa so se podali na Planino Zajamniki. Uspelo je vsem osvojiti zastavljen cilj. Po pohodu so si naredili obilno malico na Rudnem polju. Potem so naredili premik do Ribčevega Laza v Bohinju, kjer so se nastanili v zelo lepo urejenem domu COŠD Bohinj. Drugi dan pa so šli proti Orožnovi koči in Črni prsti in vsi dosegli zastavljen cilj, dva pohodnika pa sta šla na Črno prst. Skupaj so se vračali nazaj na izhodišče. Tretji dan je bil deževen, pa so se peljali z vlakom do Mosta na Soči, kjer so naredili krajši ogled okolice in seveda prav vsi bili na SLADOLEDU. Po večerji pa so naredili še skok k Slapu Savica. Prehitro je prišel zadnji dan in zaključek. Tokrat so se vsi skupaj peljali z ladjo TRIGLAVSKA ROŽA po Bohinjskem jezeru v obe smeri in si med obema vožnjama ogledali okolico. Zaključek je bil seveda na Trojanah, kjer ne morejo mimo brez postanka in sladoleda, krofov in še česa…
Domov so se vrnili z željo, da se še kdaj odpravijo na raziskovanje lepih slovenskih kotičkov.

Vida Kamenšek