Celodnevno prečenje s Koralp do Košenjaka

Čudnim vremenskim obetom navkljub so se konjiški planinci podali na avstrijsko Koroško, v Labotsko dolino in z Godinga v soncu začeli zanimivo popotovanje. Po prvem začetnem vzponu so hitro dosegli zasneženi najvišji Großer Speikkogel, 2140 m, ki se je kmalu ovil v gosto meglo, ki je sicer značilna za ta vrh. Po sestopu z vrha je tavanje v gosti megli popestrila ledena sodra, ki pa ni pokvarila razpoloženja. Po izhodu iz meglenega klobuka je sledilo dolgo prečenje proti jugu, po prestopu južnoštajerske obmejne ceste so po zložnem vzponu hitro dosegli državno mejo na Košenjaku in po sestopu v prijetnem planinskem domu, kjer se je zbralo vseh 44 pohodnikov, zaključili 8 urno avanturo. Še dobro, da so črnogledi omahljivci ostali doma, saj niso upali tvegati, da jim vrhunsko planinsko opravo zmoči kakšna deževna kaplja…

Relive ‘Pohod na Koralpe’


JKa