Kolesarska tura – Nova Gorica-Sveta gora-Plave-Solkan

Planinsko društvo Konjice organizira prvo letošnjo kolesarsko turo.

Opis poti:
Začetek poti bo v Novi Gorici. Nato bo smer poti proti Kromberku mimo razgledišča Kekec na Sveto Goro. Spustili se bomo v Plave mimo Zagomile in Zagore, nato bomo vozili po kolesarski stezi nazaj do Solkana.
Dolžina kolesarske ture je 40 km.
Vzpona je okoli 900 m, prav toliko je tudi spusta.
Vozili bomo po asfaltni cesti, makadamu in kolovozu.
Pokrajina po kateri bomo vozili je bogata z kulturno in naravno dediščino. Veliko teh si bomo ogledali.

Za na pot je potrebno imeti gorsko ali treking kolo, rezervno zračnico, kolesarsko čelado, očala, kolesarske rokavice. Manjši nahrbtnik v kateri mora biti prva pomoč, rezervna oblačila, malica in pijača za na pot, naglavna svetilka, osebni dokument in mobilni telefon.
Odhod na turo bo v soboto, 23.03.2019 ob 7. uri.
Kolesa bomo naložili na prikolico na parkrišču pri Kmetijski zadrugi v Slovenskih Konjicah.
Strošek ture je 30,00 EUR
Prijavite se lahko: Matjaž Rebernak M 041 837 086 E matjaz.rebernak@gmail.com Lidija Pučnik M 031 260 176 E lidija.pucnik@gmail.com.