Preko gore v prebujajoči se pomladi

V soboto, 09. februarja se je 54 planincev PD Konjice odpravilo na vsakoletni tradicionalni pohod preko gore do Kumšeovih, katruzije in nazaj. Na prečudovit sončen dan jih je pot vodila mimo Konjiškega gradu, Treh križev, Kamne gore, Sojeka, Starih Slemen do domačije Šelihovih (po domače pri Kumškovih). Tam so se srečali s pohodniki po krožni poti XIV. divizije. Tudi nekaj Konjiških planincev, ki so prišli iz Dramelj se je priključilo. Pri Kumškovih so bili planinci deležni postrežbe domače pripravljenih jedi, pozdravila sta jih tudi gospodar Miha in njegova žena. Nadaljnja pot jih je vodila po Slomškovi poti proti dolini Sv. Janeza Krsnika mimo kartuzije do domačije Ambroževih. Da je bil postanek kar se da prijeten in sproščen, gre zasluga Olgi in Štefanu za postrežbo in okrepčilo, za kar so jima pohodniki zelo hvaležni. Sledila je še strma pot do sedla treh križev, kjer je pod Martinovim vodstvom večji del pohodnikov zavilo še proti Skali, del pohodnikov pa je preko krajše bližnjice obšlo sedlo Treh križev in po poti preko konjske Smrti in gradu do izhodišča. Planinci so na prečudovit sončen dan ob poti lahko opazil že prve spomladanske telohe in poslušali petje ptičev.

Tomaž Levart