Skok na Skalo

Oh, samo da smo na cilju! Vroče, soparno, teče nam pot po obrazu in povsod, stopamo po kamnih in koreninah in ko pridemo do cilja, se posedemo po klopcah, ki so nameščene na naši Skali. Skala! Skala nad mestom Slovenske Konjice, za nekatere vsakdanji pristop, za druge pa le redko kdaj. Vpisna knjiga se polni, tudi ni prva letos, sproti jih menjajo, ko so polne. Ura je tokrat šele deset dopoldan, pa je že veliko pohodnikov vpisanih ta dan. Več je takih, ki kar pohitijo gor še pred nastopom službe, potem lahko še po službi drugič v istem dnevu. Kot je potrebno se v Vpisno knjigo vsi prisotni vpišemo, se malo ohladimo in odpočijemo pa tudi odžejamo. Gledamo dol na mestno jedro, na okoliške hribe, škalske vinograde, Oplotnico, Pohorje, Boč in še proti Ptuju nam uide oko. Polja so lepo obdelana, travniki pokošeni, gradijo se novi poslovni objekti na novi industrijski coni… Lepo je naše malo mesto, ki se kopa v julijski vročini. Prinesli smo gor slive, marelice in še kaj tekočega, pa tudi malo bolj sveži zrak je tukaj kot je dol v dolini. Tukaj smo našli mir, se naklepetali, saj je naš četrtek, naš dan za druženje in klepet. Nato pa zopet v dolino na svoje domove, kamor se radi vračamo.

Nada Kovač, julij 2018