Jesensko popotovanje iz Konjic na Golek

V soboto se je enaindvajset konjiških planincev napotilo na zanimiv celodnevni pohod proti »zreškemu Triglavu« kar iz Konjic. Izbirali so poti po jesenskem listju in se spretno izogibali asfaltu. Pot je vodila pod konjiškim gradom, ob obronkih Konjiške gore, nad Polenami mimo grobov stoterih talcev na Stranicah. V nadaljevanju se je kolona pohodnikov razdelila v dve skupini, prva se je usmerila mimo gradu Lindek na Malo goro, sestopila na Preval in nadaljevala vzpon na Golek, druga je Malo goro obšla po dolini Prevalskega potoka in pot nadaljevala preko Zaborka. Po postanku na vrhu so sestopili do Ančke in po okrepčilu nadaljevali svoje poti, vsak na svoj način, nazaj proti Konjicam; zadovoljni, ker so v bližnji okolici spoznali nekaj novih kotičkov.

J. Ka.