Iz Konjic na Golek

V soboto, 1. decembra 2018 vas vabimo na popotovanje iz Konjic preko Lindeka na Golek.
Odhod ob 8.00 uri izpred športne dvorane v Konjicah.

Pot bo vodila od športne dvorane v Konjicah, pod Starim gradom proti Čretvežu, od koder se bo zložno spustila mimo ribnikov do grobov frankolovskih žrtev; sledil bo vzpon pod gradom Lindek in na Malo goro, sestop proti Stranicam in prehod preko Zaborka na razgledni Golek, 769 m, ter sestop do Vinotoča Ančka.

Oprema za na pot:

  • uhojeni čevlji in udobna oblačila za hojo, vetrovka, rokavice in kapa v slučaju vetra, rezervna oblačila, pohodne palice, če jih uporabljate, nekaj hrane in pijače,Skupno bo okoli 6 ur prijetne, nezahtevne hoje.

Pot je primerna tudi za turne kolesarje!

Pohodniki: 6 + 2 uri, mimo Goleka ena ura manj;
Turni kolesarji: 4 ure

Vrnitev ob Koprivnici in na Vrhovlje ter preko Prelog do športne dvorane v Konjice; dodatni 2 uri hoje.

Vodil bo Joža, prijave niso potrebne!