Sadni dan

Nekaj drobnih deževnih kapljic je bilo krivih za naš kratek, a lep sprehod skozi naselja Vešenik, Gabrovlje, Brdo in Tepanjski vrh. Veselili smo se pogledov na urejene hišice, ozaljšane s prelepim raznobarvnim cvetjem, zdelo se mi je kot iz pravljice. Naj nam vaščani teh zaselkov ne zamerijo za utrganih nekaj divjih češenj, za kazen pa smo imeli krvavo rdeče prste kot bi krvaveli. Pri Vanču smo bili deležni hrušk, sočnih rdečih jabolk in seveda Vančevega prijaznega sprejema. Malo nižje se je bohotil rdeči ribez in josta. Malo, samo malo smo poskusili te dobrote. Ugotovili smo, da nas je le sedem, pravljična številka, treba je bilo stopiti še do »Sneguljčice« Anice, ki nam je postregla pijačo iz sadja.
»No, to pa je prav, danes imamo namreč sadni dan!« je veselo pripomnila Jožica.
»Mi tudi!« smo se ji pridružili.

Nada Kovač