Na Stolu in na Robleku

V soboto so se konjiški planinci podali v Karavanke. Razdelili so se v dve skupini. Večja skupina planincev se je odločila, da bo iz Ljubelja preko Zelenice osvojila najvišji vrh Karavank, 2.236 m visok Stol, kar jim je po dobrih 4 urah hoje tudi uspelo. Na vrhu so uživali v lepem vremenu in razgledih. Po hitrem postanku pri Prešernovi koči so se spustili proti Valvazorjevemu domu, kjer so si privoščili daljši postanek, ki so ga mnogi izkoristili in si privoščili jedi iz njihove kuhinje. Sledil je še krajši spust do Završniškega jezera, kjer so jih že čakali planinci, ki so tokrat prehodili krajšo in lažjo pot. Izbrali so pot iz Ljubelja skozi Bornov tunel do Prevale in naprej do Roblekovega doma na Begunjščici, kjer so ravno tako okušali dobrote vzorno urejene planinske koče. Nato pa so se spustili v dolino Drage, kjer jih je pričakal avtobus, vmes so si še ogledali ostanke Gradu Kamen. Z avtobusom so nadaljevali vožnjo do završniškega jezera, kamor so prispeli iz daljše poti s Stola od dolge hoje utrujeni planinci. Vsi zadovoljni, da je začrtan pohod uspel, so se veseli vračali proti domu, ampak brez sladoleda in trojanskih krofov pa vendar ni šlo.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Rajko Toman

Slike so prispevali:

  • Cerovšek Franc
  • Cerar Igor
  • Kangler Saška
  • Kamenšek Vida
  • Obrovnik Branko