Pohod na Stol – lahka tura

V soboto, 7. julija 2018 vas vabimo na pohod na Stol (2.236 m).
Odhod ob 5.00 uri zjutraj z avtobusne postaje v Konjicah.

Turo bomo pričeli na mejnem prehodu Ljubelj. Skozi Bornov tunel se bomo podali na planino
Preval. Po krajšem počitku bomo pot nadaljevali do Roblekobega doma pod Begunjščico. Skupaj je vzpona 600 metrov. Do Roblekovega doma je dobre 3 ure hoje. Sestopili bomo v Dolino Drage nad Begunjami. Sestopali bomo čez Polško planino, čez Planino Planinica do Doma v Dragi. Skupaj bo spusta 980 metrov. Za sestop si bomo vzeli približno 4 ure. Sestopali bomo počasi in se ustavljali na Planinah. Čudovito pot po dolini Drage, ki jo je v svojih pesmih opeval Avsenik bomo končali pri Gradu Kamen in si ga tudi ogledali. Avtobus nas bo čakal pri znani gostilni Pri Joževcu.

Ostale ture si lahko ogledate tukaj.