Pohod po delu obnovljene poti XIV. divizije na Štajerskem

Kot se spodobi za Konjiške planince, so se v soboto, 26. maja 2018 udeležili 9. srečanja planincev Savinjske regije s pohodom po odseku obnovljene poti XIV. divizije. Pot se je pričela v kraju Socka (Senegaški mlin). Po strmem začetku so prehodili Veliko Raven, Brdce, Zabreže, vse do Basališča (Ojstrice). Med potjo so obirali gozdne jagode, videli kar nekaj gob in občudovali travniške cvetlice. Po zasluženem počitku je sledila še grebenska pot do planinske koče na Paškem Kozjaku. Na koči so organizatorji poskrbeli za hrano in kulturni program, kjer je bili tudi na kratko predstavljen zgodovinski pohod partizanov XIV. divizije po teh krajih daljnega leta 1944 v mrzli februarski zimi. Del planincev je osvojilo še hišni vrh Špik, ki je okoli pol ure oddaljen od koče. Po vrnitvi in zaključku je sledila še vožnja preko Brezna in Vitanja do doma.

 

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Za PD Konjice, Tomaž LEVART