Konjiški planinci v Beli krajini

Konjiški planinci so v soboto, 12. maja, raziskovali Belo krajino. Iz Metlike so se po krožni poti podali na Krašnji vrh (542 m). Ob poti so občudovali pokrajino in cvetoče akacije, na vrhu pa jih je pričakala metliška črnina in belokranjska pogača gostoljubnih planincev PD Metlika. Okrepčani so se podali na drug del krožne poti in skupaj prehodili 24 km. Del planincev pa je pot končal v vasi Radovica, kjer so za eno uro postali šolarji v Bistri glavi, stari šoli iz leta 1950. Stroga učiteljica jih je podrobno izprašala o Beli krajini, na koncu pa jim je podelila spričevala. Čeprav vsi razreda niso uspešno izdelali, so bili nad poukom na star način navdušeni. Na Krašnjem vrhu so se imeli krasno, še nevihta je počakala, da so vsi planinci sedli na avtobus.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Alenka Tajnikar