Po medvedovih stopinjah 2018

Skupina konjiških planincev se je preizkusila na celodnevnem, 65-kilometrskem vzdržljivostnem pohodu po Roški pešpoti. Pot so začeli s svetilkami okrog 4.30 ure in je vodila skozi opuščene kočevarske vasi, kjer se kulturna krajina meša z divjino, mimo treh gozdnih rezervatov z zanimivimi gozdnimi pojavi, na Vrh Roga in se spustila do Žage Rog. V nadaljevanju so se poklonili Kraljici Roga, eni najdebelejših jelk v Sloveniji, mimo Prelesnikove koliševke so se povzpeli na Lovski vrh in sestopili v Onek ter pot zaključili do 20. ure na Kočevskem jezeru; Veličastna izkušnja, ki ji je manjkalo morda le srečanje s katerim od kočevskih medvedov, ti so se namreč zaradi množice pohodnikov pravočasno umaknili.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

JKa