Ogledna tura

Naši planinci redno vsako leto obiščejo Kislico oz. Špičasti vrh na njej, na dan pomladi. Od tam se baje vidi čudovit sončni vzhod, sonce kot žareča krogla potuje čez Konjiško goro in obsije Kislico in Stenico.
Mi Četrtkovci pa smo se odločili po vzgledu naših vodnikov, da gremo na ogledno turo. Tako smo zjutraj, nekaj pred uradnim začetkom pomladi krenili na pot. Na najvišji točki Lindeka smo stopili na široko cesto v hrib, ki pa je ni bilo videti, ker je na njej ležal še kar globoki sneg. Kot nekdaj partizani smo stopali v koloni drug za drugim in premišljevali, kako se je borcem za svobodo uspelo prebiti od tod na Graško goro in to v globokem snegu, lačni in prezebli. Joj, ne smem jamrati! Naprej in višje, kopno. Vrh nas je pričakal še kar v jasnini, le sonce je bilo skoraj v zenitu. Nič zato, bili smo na Špičastem vrhu, se podpisali v vpisno knjigo, pojedli čokoladi in piškote, ter se spustili po ostrem kamenju v dolino, kjer nas je že čakala pomlad.
Pohodniki le korajžno na vrh, pot si pa izberite sami, saj jih gor vodi veliko.

Nada Kovač, Stranice