Smučali in gledali na morje

V soboto se je mala, ampak skrbno izbrana skupina konjiških planincev odpravila proti primorskemu delu Slovenije, kjer so si zadali nalogo najti kašen kucelj obložen s snegom, na katerega bi se lahko povzpeli opremljeni z opremo za zimske vzpone. Kot primerna žrtev za takšen podvig se je izkazal 1642 m visok Matajur, na katerega so se povzpeli iz vasice Avsa. Nekateri so se s hribom spopadli opremljeni s turnimi smučmi, spet drugi bolj pogumni, pa obuti kar v dobre gojzerje in debele nogavice. Kot je bilo pričakovati, so vrh Matajurja na Slovensko italijanski meji dosegli oboji. Na vrhu jih je pričakal čudovit razgled na Julijske Alpe, Tržaški zaliv, Goriška Brda in porečje reke Soče. Vrnitev na izhodišče ture je bil za smučarje malo bolj, za pešake pa malo manj adrenalinski, seveda pa je najbolj pomembno, da so oboji varno prispeli v vasico Avsa, od koder so se v poznih popoldanskih urah odpeljali proti Štajerskemu koncu.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Uroš Vahter