V meglenem dnevu preko Konjiške gore

V soboto, 10. februarja se je 35 planincev PD Konjice odpravilo na vsakoletni tradicionalni pohod preko gore do Kumškovih, katruzije in nazaj. Pot jih je vodila mimo razvalin Konjiškega gradu, Treh Križev, Kamne gore, Sojeka do Kumškovih na Slemenah, kjer so se srečali s pohodniki po krožni poti XIV. Divizije, ki je organizirana iz Dramelj. Nadaljnja pot jih je vodila proti dolini sv. Janeza Krsnika mimo kartuzije do domačije Olge in Štefana, kjer so bili pohodniki deležni okrepčila. Sledila je še strma pot do Treh Križev, kjer je del pohodnikov krenilo proti Skali, del pohodnikov pa proti Konjicam. Kljub meglenem dnevu in ponekod snegu do kolen je pohod pustil polno zadovoljstva in nasmeha na obrazih udeležencih.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Tomaž Levart, PD Konjice