Pavla nad prepadom

Dom kulture Slovenske Konjice – sreda 6. 12 2017 ob 19. uri.

Predstavo je navdihnilo življenje alpinistke Pavle Jesih, ki so ji rojenice v zibelko podarile poslovnost, v srce pa radovednost, željo po neznanem. Gore so bile zanjo tisti svet, kjer je lahko začitila neodvisnost. Živela je kot neupogljiv viharnik, preplezala veliko prvenstvenih smeri v slovenskih gorah, večinoma prva v navezi.Njeno gorniđko dejavnost je leta 1933 prekinila huda nesreča, po kateri se je usmerila v kino in mrežo kinodvoran razširila od Celja, Pruja do Ljubljane. V predstavi igralci SMG poleg igralskih, pokažejo tudi čisto prave plezalne sposobnosti; njen sestavni del sta tudi video, posnet v gorah, in glasba, katere avtoj je Tibor Mihelič Syed.

Informacije in rezervacije vstopic:
Center za kulturne prireditve Slovenske Konjice,
Mestni trg 4, 3210 Slovenske Konjice

T: 03 758 04 37
FB: Center za kulturne pridetive Slovske Konjice

Vsopnina dijaki in študentje: 10,00 EUR, v predprodaji: 13,00 EUR, na dan predstave: 15,00 EUR.