Od Kostanjevice do Pleterja

V soboto, 8. oktobra, so se konjiški planinci odpravili na Dolenjsko. Jutranjo kavo so spili na otoku, potem pa so pogumno zakorakali čez most in pregnali vso meglo, ki je prekrivala ravnice ob Krki. Ob poti so si najprej ogledali Kostanjeviški samostan, potem pa so zagrizli v hrib proti Malim Vodenicam in kraju z vsemi šumniki, Ržišču. Da bi se okrepčali, so se morali spustiti do Dolenjskega Lurda, kjer so si privoščili malico in dobro načeli zalogo cvička na izletniški kmetiji Golob. Pot so nadaljevali do skrivnostne doline Kartuzije Pleterje. Nihče izmed moškega dela udeležencev si ni želel ostati v miru in tišini, zato so se vsi veselo odpeljali v domače kraje. V čudovitem jesenskem vremenu so prehodili 14 km slovenske Jakobove poti, ki poteka od Slovenske vasi do Trsta.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Alenka Tajnikar