Po Jakobovi poti od Kostanjevice do Pleterij

V soboto, 8. oktobra 2016 vas vabimo, na pohod Po Jakobovi poti od Kostanjevice do Pleterij

Odhod ob 6. uri zjutraj z avtobusne postaje v Konjicah.

jakovoba_pot2

Planinsko društvo Slovenske Konjice vabi na jesenski pohod po slikovitem delu slovenske Jakobove poti, ki bo v soboto, 8. 10. 2016. Pot bomo začeli v Kostanjevici na Krki. Jutranjo kavico bomo spili na enem izmed redkih slovenskih otokov, potem pa bomo rumenim puščicam in školjkam sledili po jesensko obarvanih dolenjskih gričih. Ustavili se bomo na turistični kmetiji v Dolenjskem Lurdu, kjer bo možnost okrepčila. Pot po deželi cvička bomo nadaljevali do skrivnostne doline, v kateri že več kot 600 let stoji Kartuzija Pleterje. Možnost ogleda. Skupaj 4–5 ur prijetne, razgledne hoje.

jakovoba_pot1

Za opremo je treba poskrbeti glede na vremensko napoved oz. višino, kamor se odpravljamo. Priporočljive so palice in kakšno toplo oblačilo.

Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto. Možnost toplega obroka na turistični kmetiji v Dolenjskem Lurdu. Pohod ni tehnično zahteven, udeleženci pa morajo imeti ustrezno psihofizično kondicijo.

Povratek v Konjice predvidoma do 18. ure. Stroški avtobusnega prevoza so 15,00 € za člane in 8,00 € za mlade planince.
Izlet bosta vodila Alenka in Tomaž. Prijave sprejema Vida na M 041 281 992 ali po E vida.kamensek@gmail.com.